0
(0)

همان طورکه درمقاله های قبل راجب اهمیت روغن گیربکس اتوماتیک و خود گیربکس اتوماتیک گفتیم. دراین مثاله قصد داریم درباره هزینه تعویض روغن گیربکس اتوماتیک وروغن های موجود دربازار صحبت کنیم.

هزینه تعویض روغن گیربکس اتوماتیک بسته به برند روغن و حجم روغنی که گیربکس شما نیاز دارد بستگی دارد درادامه توضیح خواهیم داد.

درخودروهایی مانند 206  مگان  سانرو  207  ال90  اچ سی کراس و… که از گیربکس al4 بهره میبرند 6لیترروغن نیاز دارد. درخودرو های هیوندا کیا بسته به نوع خودرو بین 8 تا10لیتراست. درخودرو های چینی ام بسته به نوع خودرو حدود6 تا8 لیتر است.

حال که فهمیدم گیربکس ماشینمان ازچند لیترروغن بهره میبردبدنیست نگاهی به جدول قیمت انواع روغن گیربکس اتوماتیک بندازیم.

قیمت روز روغن 8دی

قیمت روغن نوع روغن برند روغن
لیتری365 گیربکس اتوماتیک ادینول المان cvt
لیتری284 گیربکس اتوماتیک لوبریفنت کاناداcvt
لیتری340 گیربکس اتوماتیک بوش ردcvt
لیتری205 گیربکس اتومایک ایرانولcvt
لیتری249 گیربکس اتوماتیک Al4بهرانmv
لیتری265 گیربکس اتوماتیک Al4بهرانmvlv
لیتری295 گیربکس اتوماتیک Al4بهرانvi
لیتری145 گیربکس اتوماتیک بهران سه خطal4
لیتری210 گیربکس اتوماتیک موبیسal4
لیتری410 گیربکس اتوماتیک موبیس مزداfz
چهارلیتر1560 گیربکس اتوماتیک تویتاچهارلیترws

برای مشاوره واطلاعات بیشتر تماس بگیرید.

اهمیت روغن گیربکس اتوماتیک

همان طورکه درمقاله قبلی که راجب بهترین روغن برای گیربکس اتوماتیک بود صحبت کردیم. میدانیم که گیربکس اتوماتیک ازحساسیت بسیار بالایی برخوردار است. اگرسرویس های دوره ای ان را جدی نگیرم یعنی روغن ان را به موقع عوض نکنیم. منجربه خسارت های جبران ناپذیری میشود. روغن گیربکس برای کارکرد صحیح اجزای گیربکس وانتقال قدرت ازپمپ روغن به کلاج باید از کیفیت بالایی برخوردار باشد. واندازه روغن مناسب باشد. باتوجه به وجود برندهای مختلف روغن های موجود دربازار انتخاب روغن مناسب وباکیفیت برای کاربران کمی دشوارشده است.

مطالعه کنید درباره‌  آموزش تعمیر گیربکس اتوماتیک

تعویض روغن گیربکس اتوماتیک یکی از موارد مهمی است که صاحبان خودرو باید به آن توجه داشته باشند. اگر به دفترچه راهنمای خودرو خود نگاهی بیندازید، خواهید دید که برای اکثر خودروها زمان خاصی برای تعویض روغن گیربکس تعیین نشده است. یاشاید خودرویی که میخرد دست دوم باشد شامل دفترچه راهنما نباشد.پس بهتراست برای انتخاب روغن

گیربکس اتوماتیک خود ازیک متخصص کاربلد مشاوره بگیرید.

زمان تعویض روغن گیربکس

نظر کارشناسان برای زمان تعویض روغن گیربکس اتوماتیک هر ۱۰۰هزار تا ۱۵۰هزار کیلومتر است. البته اگر زودتر دست به کار شوید و مثلا هر ۵۰ هزار کیلومتر تعویض روغن گیربکس را انجام بدهید هم ضرری ندارد.یعنی بهتر است که هر50 هزار کیلومتر روغن گیربکس خودرا تعویض نمایید. دقت داشته باشید بهتراست تعویض روغن گیربکس اتوماتیک بادستگاه مخصوص انجام شود.

اهمیت تعویض روغن گیربکس اتوماتیک بادستگاه ساکشن

به خاطر حساسیت بالایی که گیربکس های اتوماتیک دارد، عمل تعویض روغن گیربکس اتومات  معمولاً با استفاده از یک دستگاه تعویض روغن اتوماتیک انجام می شود. بهره بردن از دستگاه اتوماتیک این خوبی  را دارد که به طور کامل گیربکس را نیز تمیز کاری می کند. ضمن اینکه با انجام عمل ساکشن، روغن گیربکس آلوده شده به طور کامل از درون آن تخلیه می شود. دقت داشته باشید اگرتعویض روغن گیربکس اتوماتیک به صورت دستی انجام شود روغنی که داخل گیربکس است به صورت کامل تخلیه نمی شود وتقریبا حدود دو لیتر

روغن داخل گیربکس شمامی ماند. پس بهتر است این عمل بادستگاه ساکن انجام شود. اگر از یک تعمیرگاه مجاز برای تعویض روغن گیربکس خود استفاده کنید حتماً این کار را با استفاده از دستگاه اتومات انجام می دهد. این موضوع می تواند مشخصه خوبی برای شناسایی تعمیرگاه های خوب و با کیفیت باشد.

مطالعه کنید درباره‌  اجزا و قسمت های اصلی گیربکس اتوماتیک

هزینه تعویض روغن گیربکس اتوماتیک

تعویض روغن گیربکس اتوماتیک بستگی به عوامل مختلفی مانند نوع خودرو و نحوه تعویض آن دارد. به همین خاطر، نمی‌توان هزینه دقیقی را برای انجام این کار بیان کرد. با این حال، شما می‌توانید با تماس با تعمیرگاه ما، از هزینه دقیق و به‌روز انجام این کار مطلع شوید.

چه قدر به این محتوا علاقه داشتید؟

امتیاز خودتان را ثبت کنید

میانگین امتیازدهی: 0 / 5. تعداد ثبت امتیاز: 0

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 5]

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *