تعمیر گیربکس اتوماتیک در تهران

0
(0)

امروزه خودرو های دستی کم کم جایگاه خود را به خودرو های اتوماتیک می دهند و روز به روز محبوبیت بیشتری نسبت به قبلا کسب میکنند البته قیمت آنها همچنان نسبت به خودروهایی که گیربکس دستی دارند بالا بوده ولی با توجه به رشد بی مکث تکنولوژی دیر یا زود جایگاه خودرو های گیربکس دستی را میگیرد. و ممکن است روزی به تعمیر گیربکس اتوماتیک در تهران نیاز پیدا کنید.

در این مقاله درباره ویژگی های تعمیر گیربکس اتوماتیک در تهران می پردازیم:

درک سیستم اتوماتیک

استفاده از مجموعه های مختلف چرخ دنده برای قفل و باز کردن شافت های خارجی گیربکس، گیربکس اتوماتیک از یک چرخ دنده واحد برای دست یابی به نسبت های مختلف دنده استفاده می کند. یک سیستم هیدرولیک پیچیده، کلاج ها و باند های مختلفی را کنترل می کند و روغن پمپ دنده ای گیربکس را از داخل هل می دهد. سپس یک فرماندار حرکت دریچه های تعویض را که مایعات هیدرولیکی را تامین می کنند تنظیم می کند تا چرخ دنده های مختلف را درگیر کند. با افزایش یا کاهش فشار سیال در داخل فرمان سوپاپ های تعویض را مجبور به بسته شدن و باز کردن مدار های مختلف دنده می کند.

بهترین تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک در تهران

استان تهران روز به روز بزرگتر می شود، این بزرگ شدن باعث شده تا شما با اشخاص غیر متخصص رو به رو شوید و دیگر نتوانید راحت به دیگران اعتماد کنید. در حقیقت گیربکس قلب ماشین است لازم است برای تعمیر گیربکس اتوماتیک در تهران لازم است حساسیت زیاد و زمان زیادی صرف کنید.

هدف گیربکس

موتور خودروی شما قدرت چرخشی ایجاد میکند. برای حرکت خودروی نیاز است قدرت چرخشی را به چرخ های خودرو منتقل کنیم. این کاری است که سیستم انتقال قدرت انجام می دهد.

مطالعه کنید درباره‌  ادرس تعمیرگاه سوزوکی تهران

گیربکس باید بتواند انرژی را به چرخ ها منتقل کند و پویایی خودروی شما مثل مصرف سوخت و سرعت و دور در دقیقه را کنترل کند. همان گونه که گیربکس از نسبت دنده های مختلف استفاده می کند تا برای حرکت دادن چرخ ها انرژی چرخشی را تنظیم کند.

تعمیر گیربکس اتوماتیک در تهران باعث می شود تا خودروی شما با سرعت مناسبی حرکت کند و باعث می شود به طور همزمان چرخ ها قدرت لازم را برای توقف و حرکت ماشین بدون حساسیت به موقعیتی که در آن قرار دارید تامین کند بین موتور و بقیه مانند تابلوی برق برای ماشین عمل میکند.

با اتصال اندازه های مختلف دنده ها با یک دیگر میتوان نیرویی را که به بقیه ماشین تحویل داده میشود بدون تغییر در چرخش موتور خودرو افزایش دهید.

شما میتوانید در مورد خدمات ما روی اینجا کلیک نمایید.تعمیر گیربکس اتوماتیک در تهران

وظایف گیربکس

جعبه دنده یا گیربکس وظیفه دارد که قدرتی که از موتور به چرخ ها منتقل میشود را کنترل کند؛ منظور از کنترل قدرت اختیاری که گیربکس بخاطر تنظیم سرعت ماشین در اختیار راننده قرار داده میشود بعلاوه ی اینکه باعث افزایش اهمیت دوچندان قطعه می شود.

علائم خرابی گیربکس اتوماتیک

 • نشت روغن گیربکس
 • سر و صدای ماشین در حین حرکت
 • روشن شدن چراغ چک موتور
 • بلند شدن بوی سوختگی از ماشین
 • کار نکردن پدال کلاج
 • قدرت نداشتن خودرو
 • لغزش چرخ دنده ها
 • سر و صدا در حالت خلاص
 • لرزش و بالا رفتن دور موتور خودرو
 • عملکرد نادرست و تاخیری
 • حرکت نکردن خودرو در دنده

تعمیر گیربکس اتوماتیک در تهران

اگر خودروی شما دنده اتوماتیک باشد و قبلا سابقه رانندگی با خودروی عادی را داشته باشید، قطعا متوجه تفاوت بین دنده اتوماتیک و دنده ساده شده اید. ممکن است سیستم کامپیوتری به تعمیر نیاز داشته باشد یا دچار خرابی شده باشد. تعمیر گیربکس اتوماتیک در تهران جزو تخصصی ترین خدمات تعمیر گاهی است.

مطالعه کنید درباره‌  آموزش تعمیر گیربکس اتوماتیک

تعمیر گیربکس اتوماتیک در تهران

 

طراحی و ساخت جعبه دنده ها:

 • جعبه دنده های اتومات AMT
 • جعبه دنده های MT

با توجه به نوع جعبه دنده و با استفاده از تجهیزات ویژه تعمیر گیربکس اتوماتیک در تهران انجام میگیرد. برای تعمیر گیربکس اتوماتیک به تعمیرگاهی نیاز دارید که تجهیزات کامپیوتری مناسبی برای تعمیر گیربکس اتوماتیک در تهران خودروی شما داشته باشد.

در شهر تهران تعداد تعمیرگاه هایی که مجاز به تعمیر گیربکس اتوماتیک خودروی شما باشد کم است.

شما میتوانید ما را در اینجا دنبال نمایید.

 

امکانات گیربکس

 • مانع شدن از سرعت گرفتن غیر اردی: بعضی از مسیر ها بخاطر شرایط خاصی مانند سر پایینی ها می تواند کنترل سرعت را از دست راننده خارج کند در چنین حالتهایی گیربکس به کنترل سرعت کمک می کند.
 • فعال نگه داشتن موتور بدون حرکت ماشین: امکان استفاده موتور بدون حرکت ماشین.
 • تنظیم کردن جهت حرکت خودرو: کنترل حرکت به جلو و عقب و توانایی حرکت معکوس.  اگر خودرویی دارید که دنده اش اتوماتیک است یا گیربکس اش اتوماتیک است نیازی به تعویض دنده نیست زیرا این عمل به طور خودکار انجام می شود.

اگر ماشین شما گیربکس اتوماتیک داشته باشد و شما با آن رانندگی کرده باشید تفاوت

های بزرگ بین گیربکس های اتوماتیک و گیربکس های دستی را می شناسید.

 • خودروهای اتوماتیک پدال کلاج ندارند.
 • خودروهای اتوماتیک نیازی به تعویض دنده ندارند.

دنده را در حالت drive قرار دهید و دیگر نیازی به تغییر دنده نیست.

 

گیربکس دستی و گیربکس اتوماتیک مانند هم عمل می کنند اما از راه های مختلف. خودرو های بدون گیر بکس محدود به یک نسبت انتقال دور هستند. این نسبت قابل انتخاب است و به شما اجازه می دهد که با حداکثر سرعت خوب حرکت کند.

اگر سرعت 60 کیلومتر بر ساعت را می خواهید باید انتقال دور شما شبیه دنده 3 گیربکس های دستی باشند.

 

تعمیر گیربکس اتوماتیک در تهران

 

مزایای نصب هزینه گیربکس اتوماتیک در تهران

این روز  ها بسیاری از شرکت های خودرو سازی در دنیا به سمت طراحی و ساخت

مطالعه کنید درباره‌  بررسی 0 تا 100 انواع گیربکس اتوماتیک

خودروهای اتوماتیک می روند. از مزیت های این خودروها برای فروشندگان و

خریداران باعث شدن این شرکت ها به سمت تولید خودروهای اتوماتیک رو بیاورند.

 • کاهش مصرف سوخت: در خودروهای اتوماتیک یک سیستم کامپیوتری وجود دارد عملکرد صحیح و حساب شده این سنسور در طولانی مدت باعث مصرف سوخت خودرو می شود.
 • کاهش استهلاک ماشین: گاهی اوقات بعضی از افراد روی ماشین خود گیربکس اتوماتیک نصب می کنند این کار باعث میشود کاهش میزان استهلاک خودرو و خرابی می شود بعلاوه اینکه به عمر خودرو افزوده میشود. عمل کرد دنده ها در خودروهای اتوماتیک به وسیله سنسور کنترل می شود به همین دلیل درگیری اجزای ماشین به طور دقیق اتفاق می افتد و این عمل موجب می شود تا عمر ماشین افزایش یابد.
 • راحت بودن راننده: رانندگی با خودروهای گیربکس اتوماتیک راحت تر از سایر خودروها است. به همین علت رانندگان این خودروها با خطر محیطی کمتری مواجه می شوند
 • افزایش تمرکز راننده و کم شدن تصادفات: یکی از دلایل مهم شرکتهای خودرو سازی برای افزایش تولید خودروهای گیربکس اتوماتیک، افزایش تمرکز راننده و کم شدن تصادف می باشد. ایمنی خودروهای اتوماتیک نسبت به سایر خودروها بیشتر است. با توجه به این موضوع که تعویض دنده و کنترل خودرو در اتومبیل های دنده اتوماتیک بر دوش سیستم کامپیوتری می باشد، دقت راننده بیشتر میشود و احتمال بروز تصادف کاهش میابد.

تعمیر گیربکس اتوماتیک در تهران شامل مواردی چون:

 • سخت حرکت کردن خودرو در سر بالایی
 • در گیر شدن دنده و مکث در شروع حرکت
 • دیر عوض کردن یا عوض نکردن دنده
 • نشان ندادن یا اشتباه نشان دادن حالت دنده در آمپر
 • و …

دوستان عزیز خیلی ممنون که تا انتهای مقاله همراه ما بودید. لطفا نظرها و پیشنهادهای خود را در قسمت کامنت ها به اشتراک گذاشته و به مقاله ما امتیاز دهید.

چه قدر به این محتوا علاقه داشتید؟

امتیاز خودتان را ثبت کنید

میانگین امتیازدهی: 0 / 5. تعداد ثبت امتیاز: 0

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *