تعویض روغن گیربکس سوزوکی

0
(0)

تعویض روغن گیربکس سوزوکی یکی از کارهایی است که باید در زمان‌های مشخصی انجام شود تا به گیربکس ماشین آسیبی نرسد. برای تعویض روغن گیربکس اتوماتیک خودرو برند سوزوکی، دو روش وجود دارد: روش دستی و پرخطر و روش دوم و ایمن تعویض روغن با استفاده از دستگاه مخصوص این کار است.. اما به طور کلی، بهتر است از روش اتوماتیک با استفاده از دستگاه استفاده کنید.

در این روش، تمام روغن قدیمی در گیربکس سوزوکی خالی می‌شود و جایگزین می‌شود؛ در حالی که در روش دستی، ممکن است کار به صورت تمیز انجام نشود و بخشی از روغن کثیف درون موتور خودروی شما باقی بماند. در بخش هزینه هم با توجه به زحمت تعویض دستی،تفاوت چندانی بین این دو روش وجود ندارد. برای آشنایی بیشتر با روش و نکات تعویض روغن گیربکس اتوماتیک سوزوکی به خصوص ویتارا، می‌توانید به مطلب مربوطه در سایت کاظم دات کام مراجعه کنید.

تعویض روغن گیربکس سوزوکی (گرند ویتارا) با دستگاه

تعویض روغن گیربکس سوزوکی

تعویض روغن گیربکس اتوماتیک برند سوزوکی با کمک دستگاه یک روش موثرتر و بهتر است. بهتر است شما این کار را در یک مجموعه تخصصی تعمیرات خودرو سوزوکی انجام دهید و تحت هیچ شرایط سمت تعمیکاران محلی نروید.

1-ابتدا باید شلنگی از دستگاه تعویض روغن را به انتهای گیربکس متصل کنید. دستگاه دارای دو محفظه جداگانه است، یکی برای روغن قدیمی و دیگری برای روغن جدید.

2- قبل از روشن کردن دستگاه، اطمینان حاصل کنید که مخزن روغن کثیف پر نباشد. با روشن شدن دستگاه، تمام روغن قدیمی از گیربکس خارج و در مخزن قرار می‌گیرد.

3-یک نکته مهم درباره دستگاه‌های تعویض روغن این است که رو صفحه‌های آن‌ها، به صورت دو رنگ بوده و یک رنگ روغن قدیمی و دیگری رنگ روغن جدید را نشان می‌دهد تا بتوانید بهتر متوجه کثیفی روغن گیربکس خودروی خود شوید. شما می‌توانید مقدار مورد نیاز روغن گیربکسی را از خودگاه تعیین کنید.

4-در هنگام تعویض روغن، توصیه می‌شود تمام روغن قدیمی را خارج کنید تا ذرات کثیف داخل گیربکس از بین بروند.

5-یک نکته مهم در مورد تعویض روغن گیربکس اتوماتیک با دستگاه این است که به اندازه‌ی دقیقی روغن جدید باید به گیربکس اضافه شود تا سطح روغن همیشه در حالت نرمال باشد. البته، اگر خودروی شما مشکلی در سطح روغن گیربکس دارد، این نکته به آن ارتباط ندارد.

در تعمیرگاه ما، تعویض روغن گیربکس سوزوکی به صورت کاملاً اتوماتیک انجام می‌شود تا دقت بالا برای انجام کار تضمین شود.

تعویض روغن گیربکس سوزوکی

تعویض روغن گیربکس سوزوکی به صورت دستی و معایب ان

تعویض روغن گیربکس سوزوکیبرای تعویض

روغن گیربکس سوزوکی به صورت دستی، برخی مراحل و توصیه‌ها وجود دارد:

مطالعه کنید درباره‌  خرید باتری سوزوکی ویتارا

1️⃣ درجا روشن کردن خودرو به مدت چند دقیقه تا روغن گیربکس رقیق‌تر شود و بهتر بتوانید آن را خالی کنید. سپس خودرو را خاموش کنید.

2️⃣ خودرو را بالای چاله یا گودال قرار دهید و یک سطل ده لیتری و دستمال‌های پارچه‌ای در کنارتان داشته باشید.

3️⃣ پیچ‌های سینی گیربکس را باز کنید تا مقداری روغن خارج شود. با بازکردن تمام پیچ‌ها، سینی گیربکس خارج می‌شود و تمام روغن گیربکس تخلیه می‌شود.

4️⃣ حال می‌توانید به دسترسی به قطعات گیربکس و سینی بپردازید و بخش‌های کثیف را با دستمال پارچه‌ای تمیز کنید. مهم است به روغن گیربکس دارای قابلیت شست‌وشو باشید و نیازی به تمیزی عمیق نیست.

5️⃣ در داخل سینی گیربکس، فیلتری قرار دارد که در بازه‌های زمانی مشخص باید تعویض شود. در حین تعویض روغن گیربکس، پیشنهاد می‌شود که این فیلتر را هم تعویض کنید. همچنین در صورت تعویض فیلتر، واشر سیمی موجود در سینی را نیز تعویض کنید.

6️⃣ سینی گیربکس را به دقت جا بزنید و پیچ‌های آن را به شدت بند کنید.

7️⃣ در نهایت، از بخش ورودی روغن گیربکس، مقدار لازم روغن واسکازین را به گیربکس اضافه کنید. مراقبه کنید که این فرآیند کمی زمان‌بر و دانش تخصصی و فنی می‌طلبد. در صورتی که مطمئن نیستید، بهتر است این کار را به تعمیرگاه تخصصی ما در زمینه تعمیر سوزوکی مراجعه کنید.

دوره تعویض روغن گیربکس سوزوکی

تعویض روغن گیربکس سوزوکی

رنگ روغن گیربکس سوزوکی می‌تواند به ما اطلاعاتی درباره وضعیت و عمر آن منتقل کند. رنگ روغن می‌تواند یک مؤشر قوی باشد. هرچه رنگ روغن تیره‌تر و سیاه‌تر باشد، نشان‌دهنده نزدیک شدن به پایان عمر روغن است. این به این معنی است که روغن گیربکس شما به حداکثر کارکرد خود رسیده است و نیاز به تعویض روغن گیربکس سوزوکی دارد.

تعیین میزان کارکرد خاصی برای تعویض روغن گیربکس، بستگی به توصیه‌های تولید کننده و مدل خودرو دارد. اما به‌طور کلی، روش‌های دیگری نیز می‌توانند مورد استفاده قرار بگیرند. یکی از روش‌های موثر تشخیص وضعیت روغن، بررسی رنگ آن است. بر اساس تجربه، رنگ روغن در طول زمان تیره‌تر و سیاه‌تر می‌شود.

بنابراین، رنگ روغن می‌تواند به شما کمک کند تا درک بهتری از وضعیت روانکاری روغن گیربکس خودرو داشته باشید و زمان تعویض روغن گیربکس سوزوکی را مشخص کنید. در هر صورت، بهتر است همیشه با راهنمایی تولید کننده خودرو و یا کتابچه راهنمای خودروتان عمل کنید و سرویس‌های دوره‌ای و تعویض روغن را به موقع انجام دهید.

کیفیت روغن گیربکس؛ تاثیرگذار در میزان کارکرد مفید آن

تعویض روغن گیربکس سوزوکی

کیفیت روغن گیربکس در تأثیرگذاری بر عملکرد مفید آن دخالت دارد. به طور کلی، روغن گیربکس‌های اتوماتیک ایرانی کیفیت کمتری نسبت به نمونه‌های خارجی دارند. این کیفیت پایین می‌تواند به دو وضعیت خاص منجر شود:

۱. عمر مفید کوتاهتر: روغن گیربکس کم کیفیت می‌تواند باعث کاهش عمر مفید گیربکس شود و باعث نیاز به تعویض روغن گیربکس سوزوکی زودهنگام آن شود.

۲. عملکرد نامناسب: استفاده از روغن گیربکس کم کیفیت ممکن است باعث مشکلات در تعویض دنده‌ها شود. مشکلاتی مانند کلید و تقه دادن دنده‌ها می‌تواند رخ دهد، که آن را برای راننده آزاردهنده و مزاحم می‌کند. با توجه به این مشکلات، نیاز به تعویض روغن گیربکس‌های کم کیفیت ایرانی می‌تواند به طور مکررتر و در بازه زمانی کوتاهتری نسبت به روغن گیربکس‌های با کیفیت بالا باشد.

خرابی گیربکس؛ تاثیرگذار در میزان کارکرد روغن

تعویض روغن گیربکس سوزوکی

در برخی مواقع، وجود خرابی در گیربکس سوزوکی  می‌تواند منجر به تولید براده‌های آهنی شود. این براده‌ها به دلیل خرابی قطعات داخلی گیربکس به وجود می‌آیند و وارد روغن گیربکس می‌شوند. با گذر زمان و ادامه استفاده از خودرو، حجم براده‌های آهنی افزایش می‌یابد. این مسئله می‌تواند به تدریج روغن گیربکس را آلوده کند و باعث کاهش عملکرد و عمر مفید گیربکس و باعث تعویض روغن گیربکس سوزوکی شود.

مطالعه کنید درباره‌  هزینه تعمیر گیربکس اتوماتیک

در نتیجه، لازم است که روغن گیربکس منظما تعویض شود تا از آسیب بیشتر به گیربکس جلوگیری شود. باید توجه داشت که رنگ روغن گیربکس نشانگر وجود براده‌های آهنی نیست، بلکه نشان دهنده وضعیت و کیفیت روغن است. بنابراین، تعویض روغن گیربکس سوزوکی باید براساس زمانبندی توصیه شده توسط سازنده خودرو صورت گیرد تا سلامت و عملکرد بهینه گیربکس حفظ شود.

کارکرد درجای ماشین

وقتی متوجه می‌شوید که روغن گیربکس خودروتان سیاه شده است، نشانه‌ای است که نیاز به تعویض دارد. عوامل مختلفی می‌توانند باعث سیاه شدن روغن گیربکس شوند، اما یکی از این عوامل می‌تواند کارکرد درازمدت و بازماندگی در ترافیک باشد. وقتی در ترافیک قرار می‌گیرید، موتور و گیربکس خودرو بیشتر کار می‌کنند و حرارت بیشتری تولید می‌شود.

این حرارت ممکن است باعث تجزیه‌شدن روغن و سیاه شدن آن شود. بنابراین، برای حفظ سلامت روغن گیربکس و عملکرد بهتر خودرو، توصیه می‌شود در زمان تعیین شده توسط تولید کننده،  اقدام به تعویض روغن گیربکس سوزوکی کنید. البته، این بهتر است که همواره به توصیه‌ها و آموزش‌های تولید کننده خودروتان توجه کنید و در صورت لزوم با متخصصان مربوطه مشورت کنید.

مشاوره و عیب یابی رایگان ئر مجموعه تخصصی تعمیرات سوزوکی

تعویض روغن گیربکس سوزوکی

گروه تعمیرگاه گیربکس سوزوکی این مزیت را دارد که به شما مشاوره و عیب یابی رایگان ارائه می‌دهد. به این معنی است که شما می‌توانید با ما تماس بگیرید و بدون هیچ هزینه‌ای، در مورد مشکلی که در گیربکس اتوماتیک خود دارید، مشورت کنید. ما به شما راهنمایی می‌کنیم و بهترین راه حل را برای رفع مشکل شما پیدا می‌کنیم. با تماس گرفتن با ما، نیازی نیست نگران هزینه مشاوره و عیب‌یابی باشید. امیدواریم که ما بتوانیم به شما کمک کنیم و مشکل شما را حل کنیم!

هزینه تعویض روغن گیربکس سوزوکی (ویتارا)

برای مشخص کردن هزینه دقیق تعویض روغن گیربکس سوزوکی، بهتر است با تعمیرگاه یا مرکز خدمات سوزوکی تماس بگیرید. زیرا هزینه تعویض روغن گیربکس ممکن است بسته به عوامل متعددی متفاوت باشد، از جمله محل و نوع تعمیرگاه، نوع خودرو، مدل و سال ساخت خودرو، نوع روغن مورد استفاده و همچنین هزینه کارگری. تعمیرگاه می‌تواند بر اساس اطلاعات دقیق و وضعیت خودروی شما، هزینه تعویض روغن گیربکس را برای شما تعیین کند.

لازم به ذکر است که قبل از انجام هرگونه خدماتی بر روی خودرو، از جمله تعویض روغن گیربکس، می‌توانید قیمت و هزینه مربوطه را با تعمیرگاه مذکور مشاوره کنید. همچنین، برخی تعمیرگاه‌ها ممکن است قیمت های منطقه‌ای و معرف خود داشته باشند که بر اساس شرایط محلی تغییر کنند.

دستگاه تعویض روغن گیربکس اتوماتیک

تعویض روغن گیربکس سوزوکی

تعویض روغن گیربکس سوزوکی ممکن است در برخی تعمیرگاه‌ها به صورت دستی انجام شود. اما اگر شما به دنبال یک تعویض روغن گیربکس کاملاً دقیق و بدون مشکل هستید، بهتر است به تعمیرگاه‌هایی مراجعه کنید که از دستگاه تعویض روغن گیربکس برخوردار هستند. این دستگاه‌ها معمولاً به طور خودکار و با دقت بالا، روغن گیربکس را تعویض می‌کنند و از احتمال بروز خطاهای انسانی کاسته می‌کنند.

مطالعه کنید درباره‌  تعمیر سوزوکی

اما اگر شما تمایل دارید فیلتر گیربکس نیز تعویض شود، به احتمال زیاد تعویض روغن نیز به صورت دستی انجام می‌شود. در این صورت، شما باید از تعمیرگاهی با تجربه و حرفه‌ای استفاده کنید تا تعویض روغن و تعویض فیلتر گیربکس به درستی انجام شود.

انجام تعویض روغن گیربکس سوزکی در بهترین مرکز تعمیراتی تهران

اطمینان حاصل کردن مشتریان از کیفیت روغن مورد استفاده بسیار مهم است و استفاده از روغن‌های اورجینال نشان از ارزشیابی بالا درباره کیفیت محصولات استفاده شده دارد. مشتریان ما مطمئن هستند که خودروی گران‌قیمتشان در مجموعه ما در دست متخصصین حرفه‌ای قرار می‌گیرد و تعویض روغن گیربکس سوزوکی با  اورجینال انجام می‌شود.

این خدمات حرفه‌ای و ارائه شده با استفاده از روغن‌های با کیفیت، قطعاً به خاطر مشتریان ما به یک تجربه رضایت‌بخش تبدیل می‌شود. با ارائه خدمات تعمیرات تخصصی و با استفاده از روغن‌های اورجینال در مجموعه ما، مشتریانتان می‌توانند اطمینان کاملی درباره کیفیت و عملکرد بهترین روغن برای موتور خودرویشان داشته باشند.

گارانتی ۱ ساله تعمیرات ئر مجموعه تخصصی سوزوکی

تعویض روغن گیربکس سوزوکی

بگذارید درباره گارانتی و خدمات ما صحبت کنم! ما اینجا هستیم تا قطعات و تعمیرات خودرو شما را گارانتی کنیم و به شما راحتی و اطمینان بخشیم. وقتی شما از خدمات ما استفاده می‌کنید، به مدت یک سال ما به همراه شما هستیم. اگر قطعه‌ای که ما تعمیر کرده‌ایم یا در اختیارتان قرار داده‌ایم، در طول یک سال بعد از تاریخ تعمیر یا دریافت آن مشکل داشت، ما آن را برای شما تعمیر می‌کنیم یا با قطعه جدید جایگزین می‌کنیم.

به این ترتیب، شما با آرامش و اعتماد بیشتری در مورد محصولات و خدماتی که از ما دریافت می‌کنید، همراه خواهید بود. ما ارزش قطعات اصلی و کیفیت تعمیرات را در نظر داریم و تلاش می‌کنیم تا حداکثر رضایت شما را فراهم کنیم. برای همین، ما یک سال گارانتی را ارائه می‌دهیم تا در صورت بروز مشکلات، شما همچنان پشتیبانی و خدمات حرفه‌ای را از ما دریافت کنید. با این گارانتی، شما می‌توانید با اطمینان و آرامش بیشتری از محصولات و خدمات ما استفاده کنید. امیدوارم که این توضیح به شما کمک کند و در صورت هرگونه سوال دیگر، من در اینجا هستم تا به شما کمک کنم.

هزینه تعویض روغن گیربکس سوزوکی

تعویض روغن گیربکس سوزوکی

تماس با تعمیرگاه ما درباره هزینه دقیق تعویض روغن گیربکس سوزکی شما می‌تواند اطلاعات کامل‌تری را به شما ارائه کند. عواملی مانند نوع خودرو، مدل گیربکس، نوع روغن مورد نیاز و همچنین ساعت کاری تعمیرگاه برای انجام این کار، تماماً تعیین کننده هزینه نهایی می‌باشند.

بهتر است تماس بگیرید و این اطلاعات را از تعمیرگاه مستقیماً دریافت نمایید. کارشناسان  ما قادر خواهند بود دقیقاً به شما بگویند که هزینه تعویض روغن گیربکس سوزوکی در خودروی شما چقدر است.

دستگاه تعویض روغن گیربکس سوزوکی

هر مجموعه تعمیرگاهی و تعویض روغنی دستگاه تعویض روغن گیربکس را ندارد. ما هم به شما پیشنهاد می‌کنیم اگر به دنبال تعویض روغن گیربکس به صورت کاملا دقیق و بدون مشکل هستید، به سراغ مجموعه‌هایی بروید که از این دستگاه برخوردار هستند. البته که اگر قصد تعویض فیلتر گیربکس را داشته باشید، به احتمال زیاد، تعویض روغن به صورت دستی انجام می‌شود.

انجام تعویض روغن گیربکس اتوماتیک در بهترین مرکز تعمیراتی سوزوکی در ایران

تعویض روغن گیربکس سوزوکی

در مجموعه تعمیرگاهی ما، خدمات تعمیرات و تعویض روغن گیربکس اتوماتیک، با تضمین رضایت مشتری و قیمت مناسب انجام میشود. از روغن‌های اورجینال برای تعویض روغن گیربکس استفاده می‌کنیم تا شما از کیفیت روغن مورد استفاده برای موتور خودروی گران‌قیمتتان مطمئن باشید. اگر نیاز به تعمیر گیربکس سوزوکی نیز دارید، می‌توانید با کارشناسان ما در تعمیرکار تماس حاصل کنید.

شماره تماس : 09126991931
ایمیل : info@kaazem.com

 

چه قدر به این محتوا علاقه داشتید؟

امتیاز خودتان را ثبت کنید

میانگین امتیازدهی: 0 / 5. تعداد ثبت امتیاز: 0

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *