suzuki vitara

suzuki vitara


0
(0)

میل گاردن چیست؟

میل گاردن سوزوکی ویتارا میله ای شبیه به میله پلوس کوتاه میباشد که در زیر خودرو در قسمت انتهایی قراردارد. به دلیل آفرود بودن خودروی سوزوکی ویتارا دو دیفرانسیل برای آن طراحی شده است. قدرت موتور این خودرو با دو میل گاردن کوتاه (قسمت عقب) و (قسمت جلو) از دیفرانسیل به چرخها منتقل میشود.

جزئیات بیشتر درمورد میل گاردن

 

suzuki vitara

suzuki vitara

جلوگیری از خرابی میل گاردن سوزوکی ویتارا

میل گاردن ها که یک سر آنها به دیفرانسیل و سر دیگر به چرخ متصل است, توسط یک گردگیر در مقابل گردو خاک محافظت میشود. خرابی و پارگی گرد گیر باعث نفوذ غبار به سر میل گاردن میشود. محل اتصال میل گاردن با گریس چرب میشود تا راحت تر بچرخد و در صورت نفوذ خاک و غبار به این قسمت گریس خشک شده و باعث میشود تا سری میل گاردن به مرور از بین برود. پس حتما در صورت پارگی و از بین رفتگی گردگیر باید نسبت به تعویض آن اقدام نمود.

suzuki vitara

suzuki vitara

 

میل گاردن سوزوکی ویترا یک قطعه کاملا مکانیکی میباشند. وظیفه این میله های انتقال قدرت از دیفرانسیل به چرخ ها است. با توجه به مکانیکی بودن این قطعه در صورت خرابی آنها  تنها در برخی موارد با تعویض بلبرینگ ها ویا گردگیر ها  میتوان از آن مجددا استفاده نمود. ازآن رو که سوزوکی ویتارا یک خودرو با کیفیت ژاپنی میباشد, قطعاتی همچون میل گاردن آن بسیار کم یاب هستند و قیمت بالایی نیز دارند.

مطالعه کنید درباره‌  تعمیر شیر فرمان پژو آردی

مقاله های بیشتر

آدرس

اتوبان همت غرب ،جنب پمپ بنزین کن ، تعمیرگاه تخصصی سوزوکی

 

شماره تماس

09126394988

 

ایمیل ما

info@kaazem.com

چه قدر به این محتوا علاقه داشتید؟

امتیاز خودتان را ثبت کنید

میانگین امتیازدهی: 0 / 5. تعداد ثبت امتیاز: 0

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *